טיפים

טיפים לבחירת מתנות מרגשות
כפי שכבר ציינתי בעבר הייעוד של "משהו קטן וטוב" הינו לסייע לכם להביע תודה, הערכה ואהבה בדרך המושלמת. לשם כך חשוב לנו שבבואכם לבחור מתנה מרגשת תשאלו את עצמיכם את השאלות הנכונות שיהפכו את חוויית הנתינה למשהו הרבה יותר עוצמתי, משמח ומשמעותי.

מה מטרת המתנה?
כל מתנה ניתנת מתוך כוונה או רגש כלשהו, לפיכך בבואנו לבחור מתנה, ראשית עלינו לשאול את עצמינו מדוע אנו נותנים את המתנה? ומה היינו רוצים להביע באמצעותה? איזה מסר היינו רוצים להעביר למקבל המתנה?

 


מה אני הייתי רוצה לקבל מתנה?

איך אני הייתי רוצה שיבחרו לי מתנות? על מה הייתי רוצה שישימו דגש בבחירת המתנה עבורי? מה אני אוהב? מה חסר לי? מה הייתי שמח לקבל? מה מעלה לי חיוך? כמה זמן ואנרגיה הייתי רוצה שישקיעו בבחירת מתנה עבורי?


דגש על מקבל המתנה !

על מנת לתת מתנה מהלב ולא כדי לצאת לידי חובה, חשוב ביותר להתרכז במקבל המתנה.

מה מהות וטיב היחסים שלי עם המקבל? איזה צבע הוא אוהב? מהם תחביביו ? מה הוא מעדיף לעשות ברגעי הפנאי שלו? במה הוא עוסק? האם ישנם אתגרים שהוא מתמודד או עתיד להתמודד? מהם צרכיו? האם הוא עתיד לחוות משהו מיוחד בקרוב? וכד'.
ככל שנעמיק בשאלות ובמתן תשומת הלב למקבל כך נרגש יותר באמצעות המתנה והברכה.


טביעת האצבע שלי בבחירת המתנה

בבחירת מתנה אנו תמיד נביא לידי ביטוי גם את עצמינו, בעת בחירת המתנה, במודע או שלא במודע, אנו כבר מסננים מבחר אינסופי של מתנות ע"פ העדפותינו האישיות. נסו להביע עצמכם באמצעות המתנה אותה תבחרו, לא כולנו מוכשרים ליצור מתנה ממש בעצמנו, אך ניתן לקחת חלק פעיל בעיצוב המתנה, שילוב הפרטים, הצבעים וכו'.

 


חגים ומועדים

כל חג מאופיין בסמלים משלו, אך איננו מחויבים לבחור מתנה ספציפית לחג מסוים. נוכל לבחור כל מתנה   ולשלב בה משהו קטן המייצג את החג ויקשר אותה לאירוע הספציפי.


אמירה אישית

למילים יש כוח רב, השקיעו בבחירת המלל, אפשר לשלב מלל במתנה. והחשוב ביותר השקיעו בכתיבת הברכה.

ניתן להגיש מתנה זהה בצירוף מלל שונה והמתנה תקבל משמעות אחרת לחלוטין.


כוחה של הפתעה

אירוע כמו יום הולדת, חגים וכד' מהווים אך ורק תירוץ או זרז לנתינה והבעת רגשות.

"חיזוק אקראי" הוא אחד מעקרונות הפסיכולוגיה ההתנהגותית והוא אומר שגירוי נעים מאבד מיעילותו אם חוזרים עליו בסדירות צפויה מראש. לעומת זאת, תגמולים אקראיים גורמים לתחושה של ציפייה ואי ודאות ומגבירים את ההתרגשות וההערכה מצד מקבל המתנה.

כאשר אתם רוצים להביע אהבה טהורה ללא תנאים, לרגש באמת ולקרב לבבות – תנו מתנה בהפתעה גמורה! כאשר אין ציפייה או התראה מראש, כאשר אין איזשהו מועד מיוחד – רק מפני שאתם אוהבים!/מעריכים!

כדי לתת מתנה בהפתעה אמיתית – הפתיעו אפילו את עצמכם – תנו מתנה כאשר אפילו אתם לא ידעתם שאתם הולכים לעשות זאת. כאשר יש לכם מחשבה טובה על אדם מסויים ובא לכם לומר זאת – אמרו זאת באמצעות מתנה.

כוחה של נתינה זו, ללא תנאים, הוא החזק והמשמעותי ביותר, ובניגוד למתנות צפויות מראש, כאן הערך הכלכלי של המתנה הרבה פחות חשוב ומספיקה מתנה קטנה בעלות של מספר שקלים בודדים להעברת המסר.

 


כאשר מדובר בהבעת רגש חשוב לזכור שמדובר בנתינה ללא גבולות – זהו סוד ההצלחה של מתנה מוצלחת, מרגשת ומקרבת לבבות.

 

newspaper templates - theme rewards